Sen yeter ki okumak iste..

Android’te Ekran Videosu Nasıl Çekilir

0

Telefonunuzun veya tabletinizin ekran videosunu çekip, kaydedip istediğiniz kişilere gönderebilmeniz veya istediğiniz video paylaşım sitelerinde paylaşabilmeniz sadece bir programı indirmenizle mümkündür. Android’te ekran videosu nasıl çekilir sorusunun cevabını bulabileceğiniz bu yazıda program hakkında bilgileri de okuyacaksınız.

Android tablet veya telefonunuz için gerekli birçok programı indirebildiğiniz Google Play mağazasından Mobizen adı verilen video kaydetme programını da indirebilirsiniz. Üstelik telefonunuzun hafızasını da fazla doldurmuyor. Küçük hacminin içerisine birçok ayarlama özelliğini eklemişler. Bu size videolarınızı kesip biçme ve değiştirme imkanı tanıyor.

 Play Store mağazasına girdiğinizde Mobizen’i indirip açınca gayet kolay bir ara yüz karşınıza çıkacak. Mobizen’in Android için tasarlanan yapısını indirmeniz gerekiyor. İndirirken Google Play izninizi isteyebilir. Program açılınca sözleşmeleri kabul etmeniz gereken bir ön sayfa çıkıyor. Oralarda gerekli tikleri atarak bir sonraki menüye geçebilirsiniz.

Bir sonraki menüde google hesabınız geliyor ve şifrenizi girmeniz isteniyor. Oraya da istenilen şifreyi yazıp ilerliyoruz. Ancak Mobizen’in çalışması için gerekli olan eklentiyi indirmeniz gerekecek. Daha sonra Start Mobizen yazısını görene kadar ileriye tıklayın.

Gelen ekranda Record Screen, kaydınızı başlatabileceğiniz anlamına geliyor. Bu aşamadan sonra ekran videonuz çekilmeye başlanıyor. Kayıt olan videonuzu ister mail olarak atın, ister sosyal medyada paylaşın, ister düzenleyin sizin isteğinize kalmış.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.