Sen yeter ki okumak iste..

Bitcoin ve altcoin alım satımı yapabileceğiniz büyük ve güvenilir borsalar

Binance Coinbase Gemini

0

Bitcoin ve altcoin alım satımı yapabileceğiniz büyük ve güvenilir borsalar

Hacim, derecelendirme, popülerlik, esneklik vb. gibi bazı gözlemlenebilir metriklerde daha iyi performans gösteren en iyi kripto para birimi alım satım platformlarını ele aldık.

madeni para tabanı

Dünyanın en popüler kripto borsalarından biri olan Coinbase’in bu listenin başında gelmesi şaşırtıcı olmamalı. Kripto tüccarları 2012’den beri Coinbase’i kullanıyor ve kripto borsası zaman geçtikçe daha iyi hale geldi.

Kullanıcı dostu bir arayüz, basit alım-satım süreci ve sadece bir hesap açmak için ücretsiz 5 dolarlık Bitcoin avantajı Coinbase’i yeni yatırımcıların başlaması için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Binance

Bir başka popüler kripto alım satım borsası olan Binance, sadece son birkaç yıldır ortalıkta ama kripto pazarını hızla ele geçirdi.

Hong Kong merkezli Binance, 500’den fazla farklı kripto para birimini destekleyen uluslararası bir borsadır. Web sitesi çok sezgisel ve anlaşılır olup, kullanıcıların kripto ticaret kariyerlerinde ilerledikçe sitenin temel ve gelişmiş bir sürümü arasında istedikleri zaman geçiş yapmalarına olanak tanır.

Binance düşük alım satım ücretleri, güçlü grafik araçları ve kullanımı kolay bir mobil uygulama, hızlı ve basit kripto para alım satımına olanak tanır. Tüm bu güçlü özelliklerle Binance’in neden dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri haline geldiğini anlamak zor değil.

ikizler burcu

2014 yılında Winklevoss ikizleri tarafından kurulan Gemini, kriptoda en güvenilir isimlerden biri olarak kendini kanıtladı. Gemini’nin iki yıldızı Bitcoin ve Ethereum (ETH)’idi ancak bugün borsa kullanıcıların sitesinde Bitcoin Cash ve ABD doları destekli bir stabilcoin olan Gemini doları da dahil olmak üzere 40’tan fazla farklı kripto para birimi ticareti yapmalarına izin veriyor. Gemini, meşruiyet üzerine kuruludur. Borsa, en yüksek öncelik olarak mevzuata uygunluk ile kurulmuştur. Şirket bir emanet kurumudur ve site Federal Mevduat Sigorta Kurumu sigortalıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi bu gemini borsası için güvenliğin çok önemli olduğu anlamına gelir.

Kripto Borsanızı seçmeden önce nelere dikkat etmelisiniz?

Kripto para borsası platformunuzu seçerken önemli noktalar şunlardır:

1. Güvenlik

Her şeyden önce, finansal işlemleri içeren diğer birçok hizmette olduğu gibi güvenlik ve mahremiyet olmazsa olmazdır. Kripto para değişim platformlarının çoğunda, kullanıcının herhangi bir işlem yapmadan önce kimliğini doğrulaması gereken KYC prosedürleri vardır.

Kripto para satın alırken tamamen anonim kalabileceğiniz bazı platformlar da var. Bununla birlikte, ilk endişelerinizden biri borsa sağlayıcısının güvenliği, güvenilirliği ve düzenleyici kurumu olmalıdır. Herhangi bir yatırımcıya, sağlayıcıdan herhangi bir şey satın almadan önce borsa sağlayıcısını düzenleyen düzenleme makamı (Birleşik Krallık’taki Mali Davranış Otoritesi (FCA) veya ABD’deki Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) olabilir) hakkında bilgi edinmelerini öneririz. Araştırmamıza göre Binance, Kraken, Coinbase ve Gemini en güvenli platformlardan biri.

2. Hacim

Hacim, değişim platformunuzun güvenilir olup olmadığını belirlemek için bir başka önemli ölçüdür. Daha sorunsuz bir satın alma süreci için son 24 saatte 1 milyar dolardan fazla işlem hacmine sahip bir sağlayıcı seçmenizi öneririz. Genel olarak, bu sağlayıcılar parayı idare etme konusunda uzmandır ve her gün işledikleri büyük miktarda para nedeniyle iyi bir şekilde düzenlenirler. Binance, Huobi Global, Coinbase ve Kraken, kripto pazarındaki işlem hacminin çoğunu yöneten platformlardır.

3. Doğrulama (KYC) Süreci

Doğrulama, bir kripto değişim sağlayıcısına kaydolurken dikkate alınması gereken önemli bir süreçtir. Bazı sağlayıcılar, kimliğinizi doğrulayan belgeleri göndermeniz gereken doğrulama adımlarına sahiptir. Bazı sağlayıcıların bu doğrulama işlemlerini tamamlaması bir hafta kadar sürebilir. Ancak bazı sağlayıcılar için pasaportunuzun ilk sayfası ve sizden bir selfie yeterli olabilir ve işlem saniyeler içinde tamamlanabilir.

Bu nedenle okuyucularımıza, üye olmadan önce değişim sağlayıcısının doğrulama sürecini öğrenmeleri tavsiye edilir.

4. Madeni Para Sayısı ve Fiat Sayısı

Bitcoin bugün en değerli kripto para birimidir ancak elbette tek kripto para birimi değildir. Bitcoin’e alternatif olarak görülebilecek altcoinler var. Etherium, Ripple, Litecoin, Stellar, Tether, Cardano, Polkadot birçok kişinin ticaret yaptığı altcoinlerin en popüler örnekleridir.

Bu nedenle değişim platformunuzu seçmek için öncelikle şu anda hangi kripto paralarla işlem yapmak istediğinizi ve her platformda tüm altcoinler olmadığı için gelecekte hangi altcoinlerin ilginizi çekebileceğini belirlemelisiniz. Gate.io, Binance, Huobi ve KuCoin 300+ sahip olduğunuz her mevcut 200’ün üzerinde altcoins ile değişimi platformlardır.

Mevcut fiatlar, kripto değişim platformunuzu seçerken başka bir endişeniz olmalıdır. Çoğu platform USD, EUR ve GBP ile yapılan para yatırma işlemlerini kabul etse de değişim platformuna yerel para biriminizle ödeme yapmak istiyorsanız, daha geniş para yatırma seçeneklerine sahip değişim platformlarını düşünmelisiniz. Binance ve Huobi Global gibi bazı platformlar, +40 yerel para birimiyle yapılan ödemeleri kabul ediyor.

5. Komisyonlar

Para Yatırma / Çekme seçenekleri, hemen hemen her kripto platformunun farklılaştığı yerdir. Her platformun ödeme sağlayıcılarla kendi anlaşmaları vardır. Bu nedenle komisyon oranları hem değişim platformuna hem de platform içerisinde seçilen ödeme yöntemine göre farklılık göstermektedir.

Ayrıca platformunuzu seçmeden önce alım satım komisyonlarını da göz önünde bulundurmalısınız, en düşük alım satım komisyonları şu anda sırasıyla %0,1 ve %0,2 ile Binance ve Bitfinex tarafından sunulmaktadır.

Bitcoin ve altcoin alım satımı yapabileceğiniz büyük ve güvenilir borsalar adlı içeriğimizin sonuna geldik. Daha fazla benzer içerik için sitemizde gezinti ve aramalar yapabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.