Sen yeter ki okumak iste..

Apple iPhone 13 incelemesi sizlerle

0

Apple iPhone 13 incelemesi

iPhone 13 yeni kameralar, daha büyük pil , daha fazla depolama alanı ve daha parlak bir ekran dahil olmak üzere bir dizi önemli yükseltmelerle kullanıcılarla buluşuyor.

Ses kalitesi

Apple, müzikal ve eğlenceli akıllı telefonlar yaratma konusunda oldukça iyi bir üne sahip ve iPhone 13 bir kez daha bu kategoriye giriyor. iPhone 13’ün hoparlör düzeninde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu nedenle sesinin önceki yakın modeller kadar iyi olduğunu öğrenince şaşırmayacaksınız. Dahili hoparlörler, dengeli ses vermesi yönüyle oldukça kaliteli müzik dinleme hizmeti sunuyor.

Tasarım ve renkler

  • Daha küçük çentik
  • Farklı düğme yerleşimi
  • Pembe ve mavi öne çıkan renkler

iPhone 13 için gözle görülür iki tasarım değişikliği var. Birincisi, arkadaki kameralar artık dikey yerine çapraz olarak yerleştirilmiş. İkincisi ise çentik artık %20 daha küçük. Dürüst olmak gerekirse, küçük çentik iPhone 13’ün günlük kullanımında pek bir fark yaratmıyor. Kullanıcılar tarafından videolar yatay modda tam ekranda yan yana izlerken, her iki çentiği de o kadar rahatsız edici bulmadıklarını dile getiriyorlar.

Ayrıca iPhone X’in dört yıl önce bu özelliği kullanmaya başlamasından bu yana beklediğiniz harika TrueDepth kamera sistemini ve Face ID’yi sunmaya devam ediyor. Düğme yerleşimi iPhone 13’te iPhone 12’ye göre biraz daha farklıdır. Güç düğmesi sağ tarafta daha aşağıdadır ve aynı şey sol taraftaki zil düğmesi ve ses düğmeleri için de geçerlidir. iPhone 13 serisi beş renkte satışa sunuldu. Apple’ın giriş seviyesi iPhone’larında içerdiği renk uyumlu alüminyum çerçevesini yine koruyarak kullanıcılardan tam puan aldığını söylemeden edemeyiz.

iPhone 13 incelemesi: Ekran

  • Daha parlak ekran, doğrudan güneş ışığında okunması daha kolay
  • Yıldız renkleri ve kontrast

iPhone 13, mükemmel bir OLED panelli ekrana sahip. “Super Retina XDR” ekran iPhone 12’den %28 daha parlak. Ayrıca, geçen yılki telefon için 600 nit ile karşılaştırıldığında 200 nit daha fazladır. İphone 13, 800 nit olarak derecelendirilmiştir.

iPhone 13 incelemesi: Kameralar

  • Parlak ve renkli görüntüler Samsung’u geride bıraktı
  • Ultra geniş kamera daha fazla sahne ve geliştirilmiş gece modu sunar
  • Fotoğrafik stiller size yaratıcı kontrol sağlar

iPhone 13 kameralarında lenslerin yeni bir çapraz düzenlemesinden çok daha fazlası var. Geniş kamera, 1,7μm pikselli daha büyük kamera sayesinde artık iPhone 12’den %47 daha fazla ışık topluyor.

Diğer bir artı, ultra geniş kameranın artık dört kat daha fazla sahne çekebilmesi ve daha yeni sensörünün daha az gürültü ile birlikte daha iyi düşük ışık performansı sunmasıdır.

iPhone’un normal renk sıcaklığının hayranı değilseniz veya sadece fotoğraflarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Fotoğraf Stilleri özelliğini çok beğeneceksiniz. Kamera uygulamasında standart, canlı, zengin kontrast, sıcak ve soğuk gibi birden çok stil arasından geçiş yapabilirsiniz.

Örneğin, genellikle fotoğraflarınızı çektikten sonra daha fazla kontrast eklemek için düzenlerseniz, kamera uygulamasını zengin kontrast olarak ayarlayabilirsiniz. Telefonunuz tüm fotoğraftaki kontrastı artırmakla kalmaz, nesnenizi analiz eder ve stili seçerek uygular. Sıcak fotoğraf stilini kullanırsanız, öznenizin tenini turuncu yapmaz. Ancak deklanşöre basar basmaz fotoğrafın diğer bölümlerine sıcak tonlar ekleyecektir.

Büyüleyici olan, her stil için tercihinize uygun ton ve sıcaklık miktarını ayarlayabilmenizdir. Ayrıca, bu tarzlardan herhangi birini kullanmak istemiyorsanız, kameranızı standart olarak bırakabilirsiniz.

iPhone 13 incelemesi: Video

  • Sinema modu
  • Üstün Dolby Vision HDR video kalitesi

iPhone 13, video çekerken kendinizi yönetmen gibi hissetmenizi sağlar. En çok konuşulan yeni kamera özelliklerinden biri sinematik moddur. Sinematik mod bir nesneden diğerine odaklanabilir. Bu, arka planı veya ön planı odak dışı bırakırken kullanılabilmektedir.

Sinema modu, saniyede 30 kare hızında 1080p video çekmek için arkadaki iki kamerayı “stereoskopik” olarak kullanır. Bu sayede kime odaklanacağını ve ne zaman başka birine odaklanacağını seçilebilmektedir. Kulağa hoş geliyor değil mi? Peki, odağı kayıt sırasında da değiştirebileceğinizi söyleseydik nasıl gelirdi? Hepsinden iyisi, bir video kaydettikten sonra, geri dönüp odakta kimin olduğunu, odağı bir kişiden diğerine ne zaman değiştireceğinizi ve alan derinliğini artırmak veya azaltmak için işlemler yapabilmekteyiz. Müthiş!

Apple iPhone 13 incelemesi adlı içeriğimizin sonuna geldik. Daha fazla benzer içerik için sitemizde gezinebilir ve aramalar yapabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.